Abstrakcyjne echa natury – otwarcie wystawy obrazów Sylwii Hajdasz

Zapraszamy na wystawę pełną kolorów i pozytywnych wibracji – „Abstrakcyjne echa natury”. Jest to wystawa malarstwa akrylowego autorstwa Sylwii Hajdasz, która łączy w sobie fascynację naturą z artystycznym wyrazem. Sylwia Hajdasz, adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki, jest z wykształcenia fizykiem, matematykiem i elektrotechnikiem. Mimo że nie posiada formalnego wykształcenia artystycznego, jej prace wyróżniają się oryginalnością i głębią emocjonalną. Dla Autorki malarstwo jest sposobem na relaks i wyrażenie swoich wewnętrznych emocji.
W swoich obrazach Sylwia Hajdasz wykorzystuje różnorodne techniki, które nadają jej pracom unikalny charakter. Technika pouringu, polegająca na wylewaniu farby akrylowej na płótno, tworzy dynamiczne, abstrakcyjne wzory. Użycie szpachelki do nakładania farby pozwala na uzyskanie interesujących tekstur i efektów trójwymiarowości. Obrazy strukturalne, gdzie kluczową rolę odgrywa tekstura, dodają dziełom dodatkowej głębi i wymiaru. Malarstwo tradycyjne, w którym Sylwia stosuje pędzle i klasyczne metody malarskie, uzupełnia różnorodność jej technik. W niektórych pracach można dostrzec wpływy akwareli i suchego pastelu, które dodają kompozycjom delikatności i subtelności.
Inspiracje Sylwii Hajdasz czerpane są głównie z natury. Jej ulubione tematy to krajobrazy – szczególnie nadmorskie, zwierzęta, zarówno dzikie, jak i domowe, a także związane z pogodą oraz abstrakcje. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje morze, którego zmienność i potęga są oddane w różnych kolorach i formach.
Wystawa „Abstrakcyjne echa natury” to okazja do zapoznania się z twórczością Autorki, której prace łączą precyzję z artystyczną swobodą, oddając piękno i różnorodność otaczającego nas świata.
Rezerwujcie czas 5 lipca 2024 r. Początek wernisażu – godz. 17.00. Wstęp wolny.