O NAS

Planetarium Wenus to przede wszystkim kopuła, pod którą pokazywane są filmy w technologii fulldome. Obraz prezentowany w planetarium charakteryzuje się wysoką rozdzielczością 4K i kątem widzenia 180 stopni.
Ponadto niektóre pokazy przystosowane są do projekcji w 3D.

W skład Centrum Nauki Keplera wchodzą Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze. Centrum funkcjonuje w strukturach Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Nauka jest nie tylko uczniem rozumu, ale także romansu i pasji.
STEPHEN HAWKING
ASTROFIZYK

HISTORIA KINA WENUS

Pierwotnie budynek planetarium służył mieszkańcom Zielonej Góry jako kino – kino Wenus. Wybudowane w roku 1961, działało przez 47 lat jako najchętniej odwiedzane kino w Zielonej Górze. Przez kilka lat ściany na schodach kina Wenus służyły za miejsce wyznań, opisów zdarzeń, rysunków zabawnych i smutnych. Kino Wenus przez kilka dekad było z kilku powodów ,,naj”: miało największą widownię, największy neon, najdroższe bilety….

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
ALBERT EINSTEIN
FIZYKWśród wielu wspaniałych osób, które tworzyły kino Wenus, wspomnimy o pierwszym kinooperatorze Panu Bronisławie Żelaznym, który pracował w kinie w latach 1961-1975 oraz o ostatnim kierowniku kina Wenus – Pani Irenie Kondratowicz. W roku 2008 kino zamknięto, natomiast w roku 2015, a dokładnie 22 października, otwarto w jego podwojach Planetarium Wenus.