VIII Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera

Gotowi na moc naukowej zabawy? W sobotę 20 lipca w godz. 12.00 – 17.00 na parkingu Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze, odbędzie się VIII Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera.
 
Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych, a wstęp bezpłatny❗
 
Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera to doskonała okazja, aby zapoznać się z fascynującym światem nauki poprzez różnorodne atrakcje i aktywności zorganizowane w kilku strefach tematycznych.
 
🦎 STREFA PRZYRODY 🦎
W Strefie Przyrody uczestnicy odkryją tajemnice Świata Owadów i Świata Gadów, poznając różnorodne gatunki z insektarium i wiwarium Centrum Przyrodniczego.
Świat Iluzji pozwoli gościom Pikniku Naukowego doświadczyć niezwykłych złudzeń optycznych i zrozumieć mechanizmy, które wpływają na to, jak mózg interpretuje obrazy.
Podczas zajęć warsztatowych Kraftowo i Kolorowo każdy uczestnik uruchomi kreatywność i rozwinie swoje umiejętności plastyczne.
 
☄️ STREFA KOSMOSU ☄️
Ekscytujące atrakcje czekają także w Strefie Kosmosu. W Space LABie najmłodsi będą mogli wcielić się w poszukiwaczy meteorytów.
Obserwacje teleskopowe pozwolą uczestnikom podziwiać Słońce.
W Fabryce Kosmicznych Pojazdów Latających odbędą się warsztaty budowania rakiet i marsjańskich helikopterów.
Dodatkowo na dzieci czeka dmuchana zjeżdżalnia w kształcie wahadłowca kosmicznego Atlantis oraz symulator przeciążeń, który pozwoli poczuć, jakie siły działają na astronautów podczas misji kosmicznych.
 
🔎 STREFA EKSPERYMENTÓW 🔎
Mały Inżynier w Strefie Eksperymentów poprowadzi fascynujące pokazy i doświadczenia.
Uczestnicy będą mogli zobaczyć eksperymenty z różnych dziedzin nauki, odwiedzić Molekularną Lodziarnię, gdzie lodowe smakołyki powstają przy użyciu ciekłego azotu oraz spróbować swoich sił w Robo Minecraft, czyli zabawach inspirowanych popularną grą.
Dodatkowo Biometryczne Biuro Detektywistyczne pozwoli odkryć tajniki biometrii i kryminalistyki. To strefa, która z pewnością zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 
🙌 STREFA PARTNERÓW 🙌
W tej strefie swoje stoiska będą mieć firmy i instytucje współpracujące z Centrum Nauki Keplera. Poznacie ich wkrótce.
 
𝗩𝗜𝗜𝗜 𝗣𝗶𝗸𝗻𝗶𝗸 𝗡𝗮𝘂𝗸𝗼𝘄𝘆 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗺 𝗡𝗮𝘂𝗸𝗶 𝗞𝗲𝗽𝗹𝗲𝗿𝗮
🕒 12.00 – 17.00
📍 ul. Dąbrowskiego 14 w Zielonej Górze
ℹ️ wstęp bezpłatny
 
Na scenie głównej Pikniku zobaczycie pokazy doświadczeń naukowych organizowane przez Małego Inżyniera pt. Chemia na scenie oraz W krainie zimna.
 
Podczas pikniku będzie można zwiedzać wystawę Centrum Nauki Keplera — Centrum Przyrodniczym o wyznaczonych godzinach: 12:15, 13:30, 14:45 oraz 16:00.
Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy pobrać bezpłatny bilet wstępu dostępny w namiocie informacyjnym przy wejściu na teren imprezy. Liczba biletów jest ograniczona.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w VIII Pikniku Naukowym Centrum Nauki Keplera. To doskonała okazja, by w atrakcyjny sposób spędzić czas i dowiedzieć się więcej o nauce i technice.